Home

SVI OBJAVLJIVANI ČLANCI

Žalbe, prijedlozi....

ŽALBE GRAĐANA !!!

 

Brojač posjeta

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas24
mod_vvisit_counterJučer87
mod_vvisit_counterOve sedmice267
mod_vvisit_counterOvoga mjeseca2168
mod_vvisit_counterUkupno:164449

Centralni dnevnik

JoomlaWatch Stats 1.2.7 by Matej Koval

Countries

56.5%BOSNIA AND HERZEGOVINA BOSNIA AND HERZEGOVINA
14.2%GERMANY GERMANY
4.9%AUSTRIA AUSTRIA
4.6%SWEDEN SWEDEN
4.3%UNITED STATES UNITED STATES
2.4%TURKEY TURKEY
1.9%CROATIA CROATIA
1.5%SLOVENIA SLOVENIA
1.4%SERBIA AND MONTENEGRO SERBIA AND MONTENEGRO
1.2%DENMARK DENMARK
1%ITALY ITALY
0.7%NORWAY NORWAY
0.6%LUXEMBOURG LUXEMBOURG
0.6%NETHERLANDS NETHERLANDS
0.4%JAPAN JAPAN
0.3%SWITZERLAND SWITZERLAND
0.3%AUSTRALIA AUSTRALIA
0.3%CANADA CANADA
0.3%JORDAN JORDAN
0.2%BELGIUM BELGIUM
0.2%KUWAIT KUWAIT
0.2%FRANCE FRANCE
0.1%POLAND POLAND
0.1%UNITED KINGDOM UNITED KINGDOM
0.1%THE FORMER YUGOSLAV REPUBLIC OF MACEDONIA THE FORMER YUGOSLAV REPUBLIC OF MACEDONIA
0%SPAIN SPAIN
0%HUNGARY HUNGARY
0%FINLAND FINLAND
0%ROMANIA ROMANIA
0%LEBANON LEBANON

Designed by:BigBlue
SiteGround web hosting BigBlue
VOLONTERI S NAČELNIKOM HALITOVIĆEM POTPISALI UGOVORE, OD 30. JANUARA NA RADNIM MJESTIMA PDF Ispis Email
Autor Press   
Petak, 27 JANUARY 2012 10:24

O tome da Općina Bosanska Krupa i načelnik Armin Halitović vode brigu o mladima, naročito u posljednje vrijeme, govori i ovogodišnji Javni poziv za prijem volontera.

Ovo je već druga godina zaredom kako ga Općina Bosanska Krupa raspisuje. Prošle godine je primljeno 10, a ove njih 26, iako je prvobitno planirano 15 volontera. Razlog za to je velika zainteresiranost i kompletnost većine kandidata. Danas su svi u kabinetu načelnika Općine Bosanska Krupa Armina Halitovića potpisali ugovore.

U 2012. godini na Javni poziv prijavilo se 59 kandidata različitih struka i zanimanja, znatno više od traženog broja. Bez obzira što je broj radnih mjesta u odnosu na prošlu povećan za pet, baš zbog ispunjenja očekivanja većine, Općina Bosanska Krupa nije bila u mogućnosti primiti sve mlade. Od pomenutog broja, 54 je imalo kompletnu dokumentaciju, te je ispunjavalo osnovne kriterije. Nakon intervjua i testiranja, ipak je primljeno 26 kandidata, i to onih koji su pokazali iznadprosječno znanje i sposobnost. Svi će se finansirat u okviru već planiranih sredstava donesenih Budžetom za tekuću godinu.

Volonteri se obavezuju da do kraja godine budu na raspolaganju za obavljanje poslova u struci, odnosno učenje i sticanje potrebnih vještina, kako u Jedinstvenom općinskom organu uprave, tako i u preduzećima i ustanovama. Jednogodišnji rad će im se, kako to i zakon nalaže, računati kao pripravnički staž.

Općina Bosanska Krupa svake godine u svom budžetu planira sredstva za ovu namjenu, te tako pruža mogućnost mladima da steknu radno iskustvo koje je najčešće neophodno za zasnivanje stalnog radnog odnosa. Ove je godine za volontere izdvojila oko 60 hiljada KM.


Većina primljenih na volontiranje, bili su i stipendisti Općine Bosanska Krupa u proteklim godinama. Uglavnom su to svršeni studenti pravnog, ekonomskog, biotehničkog fakulteta, kao i stručnjaci iz oblasti zaštite okoliša.

Prilikom potpisivanja, načelnik Halitović je izrazio zadovoljstvo što ima mogućnost da mladima pruži ovakvu šansu. Vjerovatno najbolju, najkorisniju. Izrazio je žaljenje što, bez obzira na želju i napor, nije u stanju to isto pružiti svima. Za to se i odlučuje na testiranje, koje mnogo znači pri odabiru najkompletnijih, najsnalažljivijih, najvještijih itd.

Oni koji su primljeni, u toku volonterske godine će proći kroz sve općinske službe, kako u organima uprave, tako i na drugim radnim mjestima u svojoj struci. Biće raspoređeni u Općini, ali i u JKP „10. juli“, JU „Centar za socijalni rad“, JP „Radio Bosanska Krupa“, JU „Gradska biblioteka“ itd.

Volonteri nisu krili zadovoljstvo. Kažu kako su svjesni koliko je u vremenu u kojem živimo, teško doći do zaposlenja. Zbog toga su zahvalni načelniku, ali i Općinskom vijeću koje podržava ovakve aktivnosti.

Posljednji ponedjeljak u ovom mjesecu, 30. januar, veliki je dan za 26 fakultetski obrazovanih Krupljana. Alarm koji im zazvoni, pretpostavljamo oko 6:30h, značit će početak prvog radnog dana, novu šansu, priliku za dokazivanje, odnosno kretanje na put građenja poslovne karijere i stvaranja uslova za sigurniji i sretniji život.

 

Chat -javna debata

We have 8 guests online